Optimalizace webu

Pod pojmem optimalizace webu chápeme optimalizaci webových stránek pro vyhledávače, nebo-li SEO.

Chcete-li se dozvědět všechno o tom, jak máte optimalizovat vaše webové stránky, můžete navštívit některý z níže uvedených odkazů, který se danou problematikou zabývá detailněji.

Optimalizace webu

Co všechno může optimalizace webu obsahovat vidíte na obrázku výše.

4 základní kroky optimalizace webu

1. ON-PAGE faktory

Nejpreve je nutné si u již existujících stránek provést kontrolu stávajícího webu. Stránky mohou obsahovat celou řadu chyb (v procházení robotů, duplicity, nefunkční odkazy, chybějící základní popisky stránek atd.). 

Tyto chyby řeší analýza on-page faktorů. Na této stránce najdete všechny faktory, které byste v rámci on-page optimalizace měli realizovat.

2. OFF-PAGE faktory

V druhém kroku by bylo dobré zjistit, kolik máte zpětných odkazů, jakou mají kvalitu a jestli vám zvyšují hodnocení stránky, nebo vám spíše škodí (mohou být "toxické").

Kompletní informace o tom, co vše se v off-page optimalizaci webu řeší se dočtete na stránce analýza off-page faktorů.

3. Analýza klíčových slov

Analýza klíčových slov je velmi, velmi důležitá část optimalizace webu. Analýza klíčových slov slouží jako podklad k obsahové strategii, odhaluje přítomnost landing pages a dalších faktorů.

4. Tvorba relevantního a kvalitního obsahu

Máme-li opravené všechny chyby na našich stránkách, máme-li rozjeté budování kvalitních zpětných odkazů a hotovou analýzu klíčových slov, můžeme se vrhnout na tvorbu kvalitního obsahu. Tu řeší SEO Copywriting.

Co je dobré si optimalizaci webu přečíst

Chcete-li si optimalizaci webu řešit DYI, nebo-li bez SEO konzultanta nebo SEO specialisty, doporučuji vám přečíst si pár článků, které vás do optimalizace stránek zasvětí.

Chcete-li se podívat, jaký postup doporučuji mým klientům, můžete se podívat do mého článku SEO strategie pro zákazníky SEOPRAKTICKY.CZ.

Jak se dostat na první stránku vyhledávače Google
Návod na SEO: krok za krokem
Proč SEO-servis a další SEOmaty nefungují!
SEO pro rok 2019: kompletní průvodce vším podstatným
SEO: optimalizace pro vyhledávače (Search Engine Optimization)

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení