Optimalizace webu

Pod pojmem optimalizace webu chápeme optimalizaci webových stránek pro vyhledávače, nebo-li SEO.

Chcete-li se dozvědět všechno o tom, jak máte optimalizovat vaše webové stránky, můžete navštívit některý z níže uvedených odkazů, který se danou problematikou zabývá detailněji.

Optimalizace webu

Co všechno může optimalizace webu obsahovat vidíte na obrázku výše.

4 základní kroky optimalizace webu

1. ON-PAGE faktory

Nejpreve je nutné si u již existujících stránek provést kontrolu stávajícího webu. Stránky mohou obsahovat celou řadu chyb (v procházení robotů, duplicity, nefunkční odkazy, chybějící základní popisky stránek atd.). 

Tyto chyby řeší analýza on-page faktorů. Na této stránce najdete všechny faktory, které byste v rámci on-page optimalizace měli realizovat.

2. OFF-PAGE faktory

V druhém kroku by bylo dobré zjistit, kolik máte zpětných odkazů, jakou mají kvalitu a jestli vám zvyšují hodnocení stránky, nebo vám spíše škodí (mohou být "toxické").

Kompletní informace o tom, co vše se v off-page optimalizaci webu řeší se dočtete na stránce analýza off-page faktorů.

3. Analýza klíčových slov

Analýza klíčových slov je velmi, velmi důležitá část optimalizace webu. Analýza klíčových slov slouží jako podklad k obsahové strategii, odhaluje přítomnost landing pages a dalších faktorů.

4. Tvorba relevantního a kvalitního obsahu

Máme-li opravené všechny chyby na našich stránkách, máme-li rozjeté budování kvalitních zpětných odkazů a hotovou analýzu klíčových slov, můžeme se vrhnout na tvorbu kvalitního obsahu. Tu řeší SEO Copywriting.

Co je dobré si optimalizaci webu přečíst

Chcete-li si optimalizaci webu řešit DYI, nebo-li bez SEO konzultanta nebo SEO specialisty, doporučuji vám přečíst si pár článků, které vás do optimalizace stránek zasvětí.

Chcete-li se podívat, jaký postup doporučuji mým klientům, můžete se podívat do mého článku SEO strategie pro zákazníky SEOPRAKTICKY.CZ.

Jak se dostat na první stránku vyhledávače Google
Návod na SEO: krok za krokem
Proč SEO-servis a další SEOmaty nefungují!
SEO pro rok 2019: kompletní průvodce vším podstatným
SEO: optimalizace pro vyhledávače (Search Engine Optimization)

 

Zpět do obchodu