Rychlost webu

Rychlost webu je neuvěřitelně důležitá - nikdo nechce procházet stránky s pomalým načítáním. Ve skutečnosti, poslední údaje ukazují, že 50% uživatelů očekává, že webové stránky se načtou za méně než 2 sekundy. Výzkum rovněž ukazuje, že každou další vteřinu načítání klesá konverzní poměr o 20%.

Rychlost webuRychlost je také důležitá pro SEO. Rychlost webu je malým hodnotícím faktorem v algoritmu společnosti Google. Nemůžete získat plusové body za rychlost, ale Google penalizuje 20% nejpomalejších webů. Navíc, pokud se vaše stránky načítají rychleji, je pravděpodobnější, že uživatelé navštíví více stránek. V neposlední řadě, když se stránky prochází (načítají) rychleji, Googlebot bude moci projít více stránek na vašem webu.

Existují tři důležité faktory, které budete potřebovat, abyste optimalizovali vaše stránky z pohledu rychlosti načítání stránky. Musíte dbát na "čas stažení prvního bitu", nebo-li kolik času trvá, než začne reagovat server na zaslaný požadavek (ping).

Dále se budete chtít podívat na celkový čas stahování stránky nebo na to, jak dlouho trvá úplné stažení všech prvků stránky. Konečně budete potřebovat podívat se na celý čas vykreslování - jak dlouho trvá stahování všech potřebných stránek a vykreslení do vizuálního dokončení.

Na měření rychlosti webu můžete použít stránku webpagetest.org - zde si můžete určit i vaši lokalitu, ke kterému serveru se uživatel připojuje.

Pokud testujete své stránky proti konkurenci, můžete spustit více stránek najednou, abyste zjistili, jak se porovnávají - a můžete dokonce zaznamenat video zobrazující to, co uživatelé vidí při každém načtení stránky.

Rychlost načítání webu přes nástroj webpagetest.org

Výsledek načítání stránky SEOPRAKTICKY.

Pokud máte problémy s rychlostí načítání stránky, musíte určit, co způsobuje pomalou rychlost. Pokud máte pomalou dobu odezvy nebo se statické prostředky stahují pomalu, budete se muset podívat na zlepšení ukládání do mezipaměti nebo pomocí sítě pro doručování obsahu.

Pokud se dynamické stránky načítají pomalu, podívejte se na místa v kódu. Pokud máte problém s rychlostí vykreslování, podívejte se na externí zdroje. Často se stává, že stránky zpomalují pluginy nebo zdroje třetích stran.

Nástroj Google PageSpeed ​​Insights může být také užitečným nástrojem. I když tento nástroj nesimuluje skutečné rychlosti zatížení stránek, jako to dělá webpagetest.org, analyzuje vaše stránky a dává tipy na osvědčené postupy a nabízí návrhy na zlepšení rychlosti webu.

Nástroj Google PageSpeed ​​Insights

Nástroj Google PageSpeed ​​Insights.

 

Další lekce v kapitole technické SEO

 SEO-Akademie

Chcete vědět víc o SEO? Podívejte se na celý obsah SEO Akademie.

Zpět do obchodu