UX (User Experience)

UX (z angl. User Experience) je uživatelský zážitek / zkušenost s používáním aplikace, systému, služby nebo produktu. Hodně obecně řečeno je to, jaký zážitek uživatel z používání vašeho produktu nebo služby má, jak dobře se mu obsluhoval, pracovalo se s ním apod.

Cílem designu UX je zvýšit spokojenost a loajalitu zákazníků pomocí, snadnost použití a potěšení z interakce s produktem.

UX je proces navrhování (digitálních nebo fyzických) produktů, které jsou užitečné, snadno použitelné a příjemné s nimi komunikovat. Jedná se o zlepšení zážitku, který lidé mají při interakci s vaším produktem, a o zajištění toho, aby našli hodnotu v tom, co poskytujete.

Pro SEO je UX velmi důležité, neboť zlepšuje metriky, které mohou mít vliv na pozice stránek v SERPu. Konkrétně se jedná o Bounce Rate (míru opuštění), Dwell-time, průměrný čas na stránce, průměrný počet stránek na návštěvu atd. Tyto metriky mohou vyhledávače používat k hodnocení kvality samotné stránky.

Za cílem zlepšit UX (uživatelský zážitek) vydal Google sbírku doporučených postupů pro lepší uspokojení potřeb vašich uživatelů. Níže si můžete jednotlivé pdf stáhnout.

pdf_auto_ux_playbook

pdf_finance_ux_playbook

pdf_leadgen_ux_playbook

pdf_news_ux_playbook

pdf_retail_ux_playbook

pdf_travel_ux_playbook

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení