SEO Copywriter pomůže s optimalizací textů pro lepší dohledatelnost

Budete-li chtít napsat texty pro webové stránky, bude se vám k tomu hodit SEO Copywriter. Osoba SEO copywritera kombinuje někoho, kdo zná zákonitosti problematiky optimalizace stránek pro vyhledávače a někoho, kdo umí psát zajímavé, čtivé, chytlavé texty.

Abychom trochu lépe pochopili práci SEO copywritera, zodpovíme si několik otázek.

SEO Copywriter: Jak psát obsah pro lidi a optimalizovat ho pro Google

Je to jeden z největších problémů, s kterým se potýkají blogeři a producenti obsahu, je psaní obsahu, který je optimalizován pro vyhledávače a přesto je užitečný, funkční a akceptovatelný pro lidi.

Podle serveru Copyblogger je SEO nejvíce nepochopený komunikační kanál v online marketingu. A to právě proto, že mnozí lidé nepochopili, že SEO konzultanti, SEO specialisti a SEO copywriteři píší a dělají věci pro lidi, ne pro vyhledávače. Samozřejmě tomu tak není vždy. Lidi musí být na prvním místě před vyhledávacími algoritmy. 

Uspět v on-line podnikání znamená, že musíte jít nad rámec jednoduchého "psaní obsahu". Váš obsah musí splnit dva cíle: nejprve apelovat na koncového uživatele (zákazníci, klienti, čtenáři atd.) A za druhé, vyřešit jejich problém (plynoucí z vyhledávacího dotazu).

Jak vytvoříte obsah, který splňuje oba tyto cíle? Jak vytvoříte obsah, který je dobře hodnocen Googlem, a také přesvědčí lidi?

To je to, co řeší SEO Copywriter a obecně SEO Copywriting. Nemějte strach, pokud si nemůžete dovolit drahý SEO copywriter. Můžete to provést podle jednoduchých pravidel.

SEO copywriter má místo i v algoritmu Google

Z čeho všeho se skládá vyhledávací algoritmus Googlu (podle SEOmoz).

Co je SEO Copywriting?

SEO copywriting se vyvinul, protože Google neustále inovuje své algoritmy a věci, které fungovaly dříve, již nefungují.

Pokud chcete vytvořit vysoce užitečný obsah, který se líbí vyhledávači Google a současně vašim zákazníkům, musíte brát v úvahu oba tyto subjekty.

SEO copywriting je o vytváření užitečného, přesvědčivého a hodnotného obsahu, který je zaměřen na konkrétní klíčová slova, fráze a hledané výrazy. Užitečnost obsahu mu zajišťuje zpětnou vazbu uživatelů v podobě sdílení a zpětných odkazů (sociálních signálů), což je zase dobře hodoceno Googlem. Vyhodnocuje pak SEO Friendly Copywritingově sepsané texty jako vysoce relevantní, užitečné a upřednostňuje je ve výsledcích vyhledávání.

Více o SEO Copywritingu...

Další SEO služby, které nabízm

Co by vás mohlo ještě zajímat

Zpět do obchodu