SEO optimalizace

I přesto, že se SEO optimalizace webu neříká, i tak je to jeden z nejvíce vyhledávaných výrazů z problematiky SEO. Prakticky je to 3. nejvyhledávanější výraz.

Ale není třeba se chybného výrazu SEO optimalizace děsit. Kromě SEO konzultantů a SEO specialistů, se nad tím nikdo nepozastaví, že jste to řekli špatně.

Proč se SEO optimalizace se neříká

Slovní spojení SEO optimalizace je nesmysl. S tímto termínem je možné se často setkat, jak na straně klientů, tak na straně SEO agentur nebo SEO konzultantů.

Chyba je v tom, že SEO je akronym, který již v sobě obsahuje slovo "Optimalizace". Takže v podstatě kdy řeknete SEO optimalizace, tak říkáte OPTIMALIZACE PRO VYHLEDÁVAČE OPTIMALIZACE.

SEO optimalizaceNěkteří SEO konzultanti jsou na toto "přeřeknutí" přecitlivělí. Z mého pohledu to není taková katastrofa, zvlášť, když to řekne klient, který nemůže takové drobné terminologické nuance rozlišovat, konec konců proto si vás najímá jako odborníky.

Když vám někdo bude nabízet "SEO optimalizaci" webu, už to samotné vypovídá o tom, že tento konzultant nebo specialista se v dané problematice příliš neorientuje (nebyl-li to přeřek, překlep nebo zjednodušení, aby klient věděl, že oba hovoří o tom samém).

I přesto, že se SEO optimalizace webu neříká, lidé takto tento pojem vyhledávají.

Stejně chybné je označení pro někoho, kdo provádí optimalizace stránek pro vyhledávače. Neříká se SEO optimalizátor, ale SEO konzultant nebo SEO specialista.

Chcete si udělat víc jasno v oblasti SEO

Přečtěte si následující články, které vám přinesou řadu odpovědí na to, co hledáte.

SEO: optimalizace pro vyhledávače (Search Engine Optimization)
SEO pro rok 2019: kompletní průvodce vším podstatným
PQ (Page Quality Rating). Důležité parametry v hodnocení kvality stránky Googlem
Návod na SEO: krok za krokem
Proč SEO-servis a další SEOmaty nefungují!
Jak se dostat na první stránku vyhledávače Google

Zpět do obchodu