SEO optimalizátor

SEO optimalizátorSEO optimalizátor je nepřesné označení pro SEO konzultanta nebo SEO specialistu.

Proč je SEO optimalizítor chybné označen a jaký je rozdíl mezi SEO konzultantem a specialistou? Odpovědi najdete v tomto článku.

Hledáte-li někoho, kdo vám provede optimalizaci webových stránek, zkuste vyhledávat SEO konzultanta, SEO specialistu nebo SEO agenturu. Optimalizaci dělá i každá marketingová (reklamní) agentura, ale těmto agenturám často chybí hluboká specializace a zkušenosti, kterými disponují právě SEO konzultanti.

Google ve svojí nápovědě a výukových kurzech nazývá toho, kdo se zabývá optimalizací pro vyhledávače, jako "optimalizátora pro vyhledávače".

I přesto, že se Google rozhodl pro označení SEO konzultanta jako optimalizátora pro vyhledávače, v reálu nikdo toto slovní spojení nepoužívá (dle hledanosti tohoto výrazu).

Proč je SEO optimalizátor chybné označení

Slovo SEO (Search Engine Optimization) je akronym, který již v sobě obsahuje slovo "Optimalizace". SEO je v překladu optimalizace pro vyhledávače, takže když někoho nazvete jako SEO optimalizátor, tak ho vlastně v plném slovním vyjádření označkujete jako Optimalizace pro vyhledávače optimalizátor.

V angličtině je to pak Search Engine Optimization Optimazer (v podstatě optimalizátor optimalizací :-)).

SEO optimalizátor je podobný nesmysl, jako termín SEO optimalizace

Slovní spojení SEO optimalizace je nesmysl. s tímto termínem je možné se často setkat, jak na straně klientů, tak na straně SEO agentur nebo SEO konzultantů.

Chyba je v tom, že SEO je akronym, který již v sobě obsahuje slovo "Optimalizace". Takže v podstatě kdy řeknete SEO optimalizace, tak říkáte OPTIMALIZACE PRO VYHLEDÁVAČE OPTIMALIZACE. Více v mém článku SEO optimalizace.

Jaký je rozdíl, mezi SEO konzultantem a SEO specialistou

Oba dva jsou "SEO optimalizátoři" :-)

Teď vážně, obojí je z mého pohledu to samé.

Přečtěte si, co vše dělá SEO konzultant. Na škodu nebude ani pár informací, co je SEO.

Chcete vědět, jak se má v SEO postupovat? Přečtěte si návod na SEO krok za krokem.

A je-li vaším snem se dostat na první místo ve vyhledávačích, přečtěte si článek jak se dostat na první stránku vyhledávače Google.

 

Poslední aktualizace stránky: 21.9.2019

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení