SEO optimalizátor

SEO optimalizátorSEO optimalizátor je nepřesné označení pro SEO konzultanta nebo SEO specialistu.

Proč je SEO optimalizítor chybné označen a jaký je rozdíl mezi SEO konzultantem a specialistou? Odpovědi najdete v tomto článku.

Hledáte-li někoho, kdo vám provede optimalizaci webových stránek, zkuste vyhledávat SEO konzultanta, SEO specialistu nebo SEO agenturu. Optimalizaci dělá i každá marketingová (reklamní) agentura, ale těmto agenturám často chybí hluboká specializace a zkušenosti, kterými disponují právě SEO konzultanti.

Google ve svojí nápovědě a výukových kurzech nazývá toho, kdo se zabývá optimalizací pro vyhledávače, jako "optimalizátora pro vyhledávače".

I přesto, že se Google rozhodl pro označení SEO konzultanta jako optimalizátora pro vyhledávače, v reálu nikdo toto slovní spojení nepoužívá (dle hledanosti tohoto výrazu).

Proč je SEO optimalizátor chybné označení

Slovo SEO (Search Engine Optimization) je akronym, který již v sobě obsahuje slovo "Optimalizace". SEO je v překladu optimalizace pro vyhledávače, takže když někoho nazvete jako SEO optimalizátor, tak ho vlastně v plném slovním vyjádření označkujete jako Optimalizace pro vyhledávače optimalizátor.

V angličtině je to pak Search Engine Optimization Optimazer (v podstatě optimalizátor optimalizací :-)).

SEO optimalizátor je podobný nesmysl, jako termín SEO optimalizace

Slovní spojení SEO optimalizace je nesmysl. s tímto termínem je možné se často setkat, jak na straně klientů, tak na straně SEO agentur nebo SEO konzultantů.

Chyba je v tom, že SEO je akronym, který již v sobě obsahuje slovo "Optimalizace". Takže v podstatě kdy řeknete SEO optimalizace, tak říkáte OPTIMALIZACE PRO VYHLEDÁVAČE OPTIMALIZACE. Více v mém článku SEO optimalizace.

Jaký je rozdíl, mezi SEO konzultantem a SEO specialistou

Oba dva jsou "SEO optimalizátoři" :-)

Teď vážně, obojí je z mého pohledu to samé.

Přečtěte si, co vše dělá SEO konzultant. Na škodu nebude ani pár informací, co je SEO.

Chcete vědět, jak se má v SEO postupovat? Přečtěte si návod na SEO krok za krokem.

A je-li vaším snem se dostat na první místo ve vyhledávačích, přečtěte si článek jak se dostat na první stránku vyhledávače Google.

 

Poslední aktualizace stránky: 21.9.2019

Zpět do obchodu