Naučte se základy SEO: nejpřínosnější videa o optimalizaci stránek

Chcete-li se naučit základy z problematiky SEO, vidonávody mohou být rychlou a efektivní cestou, jak získat základní přehled o problematice optimalizace stránek pro vyhledávače.

Určitě netvrdím, že po zhlédnutí všech níže prezentovaných videí se z vás stane expert na SEO, to ne, ale to ani není cílem této stránky.

Vyhledal jsem různé zdroje, které jsou z mého pohledu důvěryhodné, prezentují kvalitní a ověřené informace. Pomohou vám získat základní přehled o tom, jak funguje optimalizace, jak by se v ní mělo postupovat. Získáte tak poměrně ucelenou představu o tom, jak věci fungují a jak naopak ne.

Nabité informace tak můžete použít pro optimalizaci vašich stránek nebo pro jednání se SEO konzultantem / SEO specialistou / SEO agenturou. Budete schopni formulovat zadání, kontrolovat navržený postup, budete schopni přijímat efektivnější rozhodnutí.

Ještě drobné upozornění, většina videí je v angličtině.

seo-prakticky-e-kniha2

Obecné videonávody k problematice SEO

Hodinové video školení SEO od MOZ

Co myslíte, můžete se naučit SEO za jednu hodinu? Odpověď zní překvapivě ANO, přinejmenším pokud jde o základy! To tvrdí na začátku svého tutoriálu o základech SEO šéf a zakladatel aplikace MOZ Rand Fishkin.

Šestidílná řada zhruba desetiminutových videí navržených tak, aby poskytla základní informace o SEO, vás provede základními oblastmi z optimalizace stránek pro vyhledávače. Čeká vás SEO strategie, analýza klíčových slov, uspokojování potřeb vyhledávajících uživatelů, cílení na klíčová slova a on-page optimalizace, technické SEO a link building.

Video: Hodinový průvodce SEO od MOZ

Zdroj: The One-Hour Guide to SEO - 6 Free Videos - Moz Moz - SEO Software, Tools and Resources for Smarter Marketing [online]. Copyright © Moz, Inc. All rights reserved. [cit. 22.09.2019]. Dostupné z https://moz.com/learn/seo/one-hour-guide-to-seo

 

Hodinové video školení SEO od MOZ

Co je SEO, podle Ahrefs

Video známého a velkého SEO nástroje Ahrefs, které popisuje základní principy fungování vyhledávačů. Videi provází SAM OH.

  • Jak Google identifikuje relevanci prostřednictvím obsahu
  • Tři široké kategorie, které Google používá k identifikaci kvalitních stránek (E-A-T)
  • Jak Google posuzuje použitelnost webových stránek

Video: Co je to SEO? Jak fungují vyhledávače jako Google (13:02 min)

 

 

SEO pro začátečníky: Základní výuka optimalizace pro vyhledávače pro vyšší hodnocení Google

Video je určeno pro ty, kteří se SEO teprve seznamují. Vysvětlení základních pojmů a základu fungování optimalizace stránek pro vyhledávače, zejména pro Google.

Video: SEO pro začátečníky: Základní výuka optimalizace pro vyhledávače pro vyšší hodnocení Google (19:39 min)

 

 

Video kurz SEMrush SEO Academy

Podívejte se na celý bezplatný kurz SEO nástrojů společnosti SEMrush na SEMrush Academy: http://bit.ly/2lOPHDz

Kurz je vhodný pro ty, kteří se SEO začínají a chtějí komplexní pohled na problematiku optimalizace.

Zdroj: SEMrush - Online Visibility Management Platform [online]. Dostupné z: https://www.semrush.com/newacademy/courses/seo-toolkit-course/organic-research

semrush-seo-akademie

Jak na SEO

Jestli vás zajímá, jak funguje SEO? Můžete si přečíst, jak postupuji při "udělat SEO", jaké mám workflow, jaké používám nástroje a jak se z mého pohledu správně postupuje krok za krokem. Vše najdete v podrobném článku Jak dělám SEO.

 

Poslední aktualizace: 29.11.2019

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení