Optimalizátor pro vyhledávače

Optimalizátor pro vyhledávačeNěkdo, kdo se zabývá optimalizací pro vyhledávače se nazývá "optimalizátor pro vyhledávače". Takto oficiálně nazývá Google ve svém výukovém kurzu Začínáme s optimalizací pro vyhledávače SEO konzultanty a SEO specialisty.

I přesto, že se Google rozhodl pro označení SEO konzultanta jako optimalizátora pro vyhledávače, v reálu nikdo toto slovní spojení nepoužívá (dle hledanosti tohoto výrazu).

Na druhou stranu, velká řada lidí používá výra SEO optimalizátor. Což je zase chybné označení, protože po rozložení akronymu SEO by to znělo "Optimalizátor pro vyhledávače optimalizátor". Blíže se tomuto použití věnuji také v článku SEO optimalizace se neříká.

Přesné znění z výukového kurzu Google

  • SEO – Zkratka anglického výrazu „search engine optimization“ (optimalizace pro vyhledávače). Označuje proces vylepšování webu pro vyhledávače. Člověk, který se touto činností profesionálně zabývá, se nazývá „optimalizátor pro vyhledávače“: Najali jsme nového optimalizátora pro vyhledávače, který nám pomůže zlepšit naši prezentaci na internetu.

vyhledavani-optimalizator-pro-vyhledavace

Jak si můžete všimnout, nikdo nerespektuje pojmenování Googlu pro někoho,kdo by se měl optimalizací zabývat. Namísto toho všichni hledají profesi SEO optimalizátor.

 

Zpět do obchodu