YMYL (Your Money Your Life)

Co znamená zkratka YMYL?

YMYL je akronym (slovo tvořené z prvních písmenek několika slov) Your Money Your Life. Označuje stránky, které při neodborném zpracování mohou mít negativní dopad na vaše zdraví, štěstí, bezpečnost, finanční stabilitu.

Co je YMYLPříkladem mohou být stránky, které vám radí, jak postupovat při nějaké nemoci nebo příznacích nemoci (pak jsou Googlem označeny jako YMYL). Chybná diagnostika nebo informace na této stránce by mohly mít dopad na vaše zdraví. Proto u těchto stránek Google více než u kterýchkoliv jiných dbá na relevantnost informací a na autoritu, která daný obsah tvoří.

Příklady Y-M-Y-L stránek přímo od Googlu

  • Stránky, kde provádíte finanční transakce: webové stránky, které uživatelům umožňují nakupovat, převádět peníze, platit účty atd. (například online obchody a stránky s finančními službami).
  • Stránky o finančních informacích: webové stránky, které poskytují poradenství nebo informace o investicích, daních, penzijním plánování, hypotékách, placení za vysokou školu, nákup pojištění atd.
  • Lékařské informační stránky: webové stránky, které poskytují poradenství nebo informace o zdraví, drogách, specifických chorobách nebo podmínkách, duševním zdraví, výživě atd.
  • Stránky s právními informacemi: webové stránky, které poskytují právní poradenství nebo informace o tématech, jako je rozvod, péče o dítě atd.
  • Zpravodajské weby / oficiální informační stránky, které mají informovat občany o aktuálních událostech: webové stránky, které obsahují informace o procesech, politice, lidech a právních předpisech místních / státních / národních vlád; služby při řešení katastrof; vládní programy a sociální služby; zprávy o důležitých tématech, jako jsou mezinárodní události, podnikání, politika, věda a technologie; atd. Mějte na paměti, že ne všechny zprávy jsou nutně považovány za YMYL.
  • Další: Existuje mnoho dalších témat, které můžete považovat za YMYL, jako je například adopce dítěte, bezpečnostní informace o automobilu apod. Prosím, použijte svůj názor.

Pojem YMYL (Your Money Your Life) s sebou přinesl poslední velký update algoritmu Googlu, který je nazývaný Medic Update. Tento update pocítila celá řada stránek. Jestli vás toto téma zaujalo, můžete se podívat na pěknou studii agentury Taste a jejich ebooku E-A-T.

Na co se zaměřit při optimalizaci stránek spadajících do kategorie YMYL

U stránek, spadající do těchto problematických oblastí, je nutné více než kde jinde dbát na 3 základní věci, které označuje spojení E-A-TZkratka E-A-T je akronym slov Expertise, Authoritativeness a Trustworthiness. Google touto zkratkou vyjadřuje 3 nejdůležitější faktory, které budou mít vliv na hodnocení webových stránek a tím pádem jejich umisťování ve výsledku vyhledávání (v tzv. SERP). Jedná se o odbornost, autoritu a důvěryhodnost. Více na E-A-T.

Dostupná vide o problematice YMYL

Videa o Google Medic Algorithm Updatu.

 

 

Autor článku: Michal Binka (o autorovi)

Poslední aktualizace: 14.1.2019

Zpět do obchodu