Video školení: Jak dělat SEO a UX kategorie e-shopů s minimálním úsilím a maximálními výsledky

Ve video školení se naučíte identifikovat všechny vyhledávané podkategorie, parametry a relevantní vstupní stránky u 4 větších kategorií různých typů e-shopů (segment móda, elektronika, šperky a koupelnové vybavení). Použijeme k tomu velmi jednoduchou analýzu, která nám poskytne za 20% času 80% výstupů, které byst získali při zpracování kompletní analýzy klíčových slov.

Naučíte se vytvořit strom vyhledávaných parametrů, naučíte se předložit uživatelům správné podstránky v každé kategorii e-shopu.

Z výsledku analýzy uvidíte, že i Alza, Mall, Glami nebo Aboutyou mají prostor pro zlepšení navigace uživatelů, kterým mohou předkládat relevantnější vstupní stránky. Není to žádná věda, přesto je tento přístup jedním z nejzásadnějších kroků, které můžete udělat pro své SEO, UX a zvýšení konverzního poměru na vašem e-shopu.

Délka všech lekcí: 1:48 hod.

Online kurz (školení) - ihned ke studiu
1 200 Kč 1 452 Kč včetně DPH
Kategorie: SEO video kurzy
seo kategorie
Kup a hned začni studovat

V tomto video kurzu se naučíte, jak bez velké, drahé a časově náročné analýzy klíčových slov identifikujete hlavní podkategorie, vyhledávané parametry a všechny relevantní vstupní stránky pro 4 různé typy e-shopových kategorií.

Ukázkově si zpracujeme kategorie z těchto oborů:

  • Elektronika: kategorie Sluchátka
  • Móda: kategorie Šaty
  • Šperky: kategorie Náušnice
  • Koupelnové vybavení: Sprchové kouty

Obsah video školení na SEO a UX e-shopových kategorií

Úvod do školení (8:47 min)

Co se ve školení naučíte? To se dozvíte v tomto úvodním videu.

Použité nástroje (1:42 min)

V celé analýze budu používat několik druhů softwaru. Některé jsou placené, jiné jsou zdarma. V tomto videu si všechny představíme.

Identifikace podkategorií a vyhledávaných parametrů pro kategorii SLUCHÁTKA (49:59 min)

V této lekci se naučíme najít všechny relevantní a nejvyhledávanější a všechny významně hledané vstupní stránky + parametry, které by měli správci e-shopů řešit pro kategorii Sluchátka.

Vyhledávané vstupní stránky

 

Identifikace všech podkategorií a parametrických kategorií (souhrnně všech vyhledávaných vstupních stránek patřící co nadřazené kategorie SLUCHÁTKA

Identifikace všech vstupních stránek

Identifikace všech důležitých vyhledávaných parametrů pro kategorii

Všechny vyhledávané parametry

Identifikace podkategorií a vyhledávaných parametrů pro kategorii ŠATY. Jak dobře řeší SEO Glami a Aboutyou? (13:12 min)

Krom toho, že si identifikujeme všechny relevantní vstupní stránky pro kategorii šaty, podíváme se na zoubek velkým fashion e-shopům Glami a Aboutyou. Co myslíte, vytěžují SEO na maximum? Mají příležitost udělat nějaká vylepšení? Na to si odpovíme v tomto dalším školícím videu.

Identifikace podkategorií a vyhledávaných parametrů pro kategorii NÁUŠNICE, import do Collabimu (25:48 min)

V této analýze si zpracujeme analýzu kategorie náušnice pro konkrétní e-shop - klenotyamber.cz. Kromě toho, že si identifikujeme nejhledanější vstupní stránky, podíváme se také na to, jak s tabulkou naložit při další optimalizaci. Dataset si naimportujeme do Collabimu i se štítky (vstupními stránkami). Následně si budeme moci vstupní stránky analyzovat, řadit od nejhůře optimalizovaných atd.

Blesková analýza hlavních vstupních stránek pro kategorii SPRCHOVÉ KOUTY (9:04 min)

U analýzy sprchových koutů si ukážeme opravdový analytický speed run. Analýzu, která bude sice kompromisní a určitě ne dokonalá, zato budete mít podklad pro základní architekturu kategorie do 5 minut.

Krátká ukázka ze školení, kdy si porovnáváme TOP hledané podkategorie a porovnáváme náš výsledek s řešením na Alze a Mall.cz:

 

Podívejte se na další SEO video-školení, které nabízím:

Zpět do obchodu